Wiesiołek jest rośliną zielną z rodziny wiesiołkowatych o charakterystycznych żółtych kwiatach, występującą powszechnie w Polsce. Produkowany z niego olej może być cennym źródłem substancji odżywczych, a tym samym – wspomagać organizm jako suplement diety. Poznaj lepiej jego właściwości!
Czym jest olej z wiesiołka?
Olej z wiesiołka to produkt tłoczenia nasion wiesiołka dziwnego lub dwuletniego. Dzięki wykonywaniu tej czynności w niskich temperaturach, udaje się zachować wiele cennych właściwości charakterystycznych dla tej rośliny. Olej z nasion wiesiołka to również doskonałe źródło cennych kwasów tłuszczowych.
Olej z wiesiołka skład
Olej z wiesiołka co zawiera? To suplement diety, w którym znajduje się wiele mikroelementów – cynku, selenu, magnezu i wapnia, witaminy E, a także fitosteroli - steroli roślinnych. Jeśli chodzi o olej z wiesiołka skład tego produktu jest niezwykle cenny również pod względem odżywczym. W produkcie znajduje się wiele niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych – głównie jest to kwas linolowy i gamma-linolenowy.
Olej z wiesiołka właściwości
Ze względu na wysoką zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych i pozostałych substancji, dla osób planujących zażywać olej z wiesiołka właściwości będą miały największe znaczenie. Jego dobroczynne działanie wynika przede wszystkim z bardzo wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych nienasyconych. W połączeniu z witaminą E oraz mikroelementami, które zawiera, daje on zatem bardzo dobre rezultaty terapeutyczne w wielu dolegliwościach. Jeśli chodzi o olej z wiesiołka kapsułki właściwości tego produktu są podobne jak w przypadku tego do picia – różnią się one jedynie formą podania.
Olej z wiesiołka jak stosować?
Olej z wiesiołka jak stosować go jako suplement diety? Dla osób pragnących wesprzeć swoje zdrowie stosując olej z wiesiołka dawkowanie nie powinno przysparzać większych problemów – stosuje się standardowo 3-5 g produktu, czyli około jednej łyżeczki dziennie. Jak stosować olej z wiesiołka w kapsułkach? Najlepiej zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, zazwyczaj są to dwie kapsułki dwa razy dziennie popijane po posiłku.
Olej z wiesiołka kapsułki
Z uwagi na to, że produkt ten ma specyficzny smak, nie do końca akceptowalny dla każdego, dobrym wyborem może być olej z wiesiołka kapsułki. Zawierają one najczęściej około 500 mg substancji czynnej. Wśród osób spożywających olej z wiesiołka kapsułki opinie są najczęściej pozytywne.
Olej z wiesiołka do picia
Olej z wiesiołka do picia jest bardzo chętnie wybieraną forma tego suplementu przez osoby, które nie przepadają za łykaniem kapsułek. Jak pić olej z wiesiołka? Można prosto z łyżeczki lub dodając do ulubionego smoothie.
Olej z wiesiołka na odchodzanie i nie tylko. Sprawdźmy na co pomaga
Olej z wiesiołka na co dzień jest dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz suplementu, który wspomoże Twoją płodność, doda Ci witalności lub pomoże w niektórych dolegliwościach. Olej z wiesiołka na co pomaga? Stosuje się go najczęściej jako suplement diety przy problemach z zajściem w ciążę, w menopauzie, przy wysokim cholesterolu. Olej z wiesiołka to także dobry sposób na wsparcie procesu odchudzania. A czy wiesz, na co pomaga olej z wiesiołka stosowany na skórę lub włosy? Czytaj dalej!
Olej z wiesiołka na twarz
Ten produkt doskonale sprawdzi się jako codzienny kosmetyk, szczególnie dla cery skłonnej do wysuszania. Olej z wiesiołka na twarz warto stosować po codziennym oczyszczeniu również w przypadku takich schorzeń jak egzema, łuszczyca czy trądzik. Stosując olej z wiesiołka na twarz efekty można zauważyć już po około miesiącu. Warto wspomnieć, że jest niekomendogenny – nie zapycha zatem porów. Olej z wiesiołka na trądzik może się okazać bardzo dobrym wsparciem standardowych kuracji.
Olej z wiesiołka na włosy
Olejowanie to bardzo dobra metoda utrzymania odpowiedniego nawilżenia i odżywienia włosów przez długi czas. Stosując olej z wiesiołka na włosy można zauważyć wyraźną poprawę ich kondycji już po pierwszym zabiegu. Można również stosować olej z wiesiołka na wypadające włosy – skóra głowy staje się lepiej odżywiona.
Olej z wiesiołka właściwości lecznicze
Produkt ten ma wszechstronne zastosowanie w medycynie naturalnej. Jeśli chodzi o olej z wiesiołka zastosowanie go może pomóc ustabilizować poziom cholesterolu we krwi, a także ciśnienie, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układy krążenia. Olej z wiesiołka idealnie sprawdzi się jako wsparcie układu krążenia. Dla osób wybierających olej z wiesiołka właściwości lecznicze będą miały również znaczenie w kontekście „kobiecych problemów”, o których piszemy poniżej.
Olej z wiesiołka na płodność
Olej z wiesiołka reguluje hormony dzięki czemu sprzyja występowaniu prawidłowych cykli menstruacyjnych, co może potencjalnie pomóc w zajściu w ciążę. Olej z wiesiołka na płodność może być zatem suplementem diety wspierającym naturalne metody poczęcia.
Olej z wiesiołka w ciąży i przed porodem
Olej z wiesiołka w ciąży może pomóc w zminimalizowaniu powszechnych dolegliwości, takich jak na przykład bóle piersi. Stosując olej z wiesiołka przed porodem można pomóc w zmiękczeniu szyjki macicy i poprawie regularności skurczów. Co istotne, gdy chodzi o olej z wiesiołka ciąża nie jest przeciwwskazaniem (z wyłączeniem pierwszego i drugiego trymestru). To świetny suplement dla kobiet w ciąży.
Olej z wiesiołka na menopauzę
Z uwagi na to, że produkt ten zawiera fitosterole, może być przydatny jako suplement w przypadku kobiet w okresie przekwitania. Olej z wiesiołka na menopauzę łagodzi przykre objawy tego stanu, z uwagi na wysoką zawartość kwasu gamma-linolenowego. Można też stosować olej z wiesiołka na torbiele w piersiach, właśnie z uwagi na jego wyjątkowy skład i zdolność do regulowania pracy hormonów płciowych. Jeżeli borykasz się z problemami wynikającymi z przekwitania sprawdź koniecznie suplementy i tabletki na menopauzę.
Olej z wiesiołka na odchudzanie
Olej z wiesiołka reguluje procesy przemiany materii, wzmaga produkcję enzymu trawiennego delta-6-desaturazy oraz zmniejsza stężenie toksyn w organizmie. Dodatkowo ochrania wątrobę oraz trzustkę, usprawniając tym samym pracę całego układu pokarmowego.
Olej z wiesiołka przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega odkładaniu się tłuszczu w komórkach. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe aktywują metabolizm, a jednocześnie wspomagają przekształcanie złogów tłuszczu w energię cieplną. Dlatego stosowanie oleju z nasion wiesiołka polecane jest jako element kuracji na odchudzanie.
Wiesiołek do walki z bólami stawów
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziesz w jego składzie działają kojąco i łagodząco na stany zapalne przy chorobach stawów – w tym na bóle reumatyczne – przyspieszają gojenie ran a nawet regenerację tkanki chrzęstnej. Za właściwości lecznicze a właściwie przeciwbólowe oleju odpowiedzialny jest kwas gamma linolenowy (GLA). Liczne badania wykazały, że przyjmowanie go w postaci suplementu diety na stawy znacznie zmniejszyło objawy reumatoidalnego zapalenia stawów u osób, które stosowały wiesiołek przynajmniej przez 6 miesięcy.
Olej z wiesiołka dla dzieci
Olej z wiesiołka dla dzieci może być dobrym sposobem na uzupełnienie ich diety w kwasy nienasycone. Wówczas warto podawać im ½ do 1 łyżeczki dziennie.
Olej z wiesiołka efekty – kiedy zauważysz zmiany?
Osoby stosujące olej z wiesiołka efekty mogą zauważyć już po około 3-4 tygodniach stosowania. Zazwyczaj zaleca się, aby kuracja lecznicza trwała kilka miesięcy – nie dłużej jednak niż rok.
Olej z wiesiołka przeciwwskazania
Jeśli chodzi o olej z wiesiołka przeciwwskazania do stosowania doustnego to nie tylko wczesna ciąża, ale również przyjmowanie leków przeciwpłytkowych i antykoagulantów. Jest on zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.
Olej z wiesiołka negatywne skutki – kiedy i dlaczego występują?
U osób spożywających w nadmiernych ilościach olej z wiesiołka skutki uboczne mogą wystąpić w postaci bólów brzucha, nudności, biegunek czy bólów głowy.
Olej z wiesiołka opinie
Biorąc pod uwagę wszystkie powyższej informacje, gdy chodzi o olej z wiesiołka opinie pacjentów są z reguły pozytywne. To suplement diety, który jest bezpieczny w większości przypadków, łatwy do suplementacji, a przy tym niezwykle skutecznie wspomaga zdrowie.